czwartek, 3 października 2013


Od jakiegoś czasu zauważyłam, że z  moich relatywnie nowych ubrań szybko robią się tzw. "szmaty". Wszytko jestem w stanie zrozumieć, ale po dwóch praniach to lekka przesada. Te powtarzające się incydenty zmobilizowały mnie do bardziej świadomych zakupów oraz częściowej rezygnacji z kupowania w niektórych sieciówkach. Zamiast dwóch bluzek wolę mieć jedną, która będzie mi dłużej służyć. Jednak nie jest to takie proste. Gdzie takich sklepów szukać ? W poszukiwaniu odpowiedzi przeszukałam zasoby internetu i dzielę się z wami moimi spostrzeżeniami.

Na początek polecam przeczytać krótki wątek na wizażu. W którym dziewczyny doradzają/odradzają sklepy, część  z nich to dosyć popularne sieciówki.

Mój zamysł kupowania lepszych jakościowo ubrań, wiązał się z poszukiwaniem polskich marek odzieżowych. Natrafiłam na ciekawą stronę, w której jest taki spis. Proponuję również zerknąć na komentarze pod artykułem, tam czytelnicy dopisywali inne firmy, które nie zostały ujęte w zestawieniu.
Poniżej przedstawiam te marki, które szczególnie przypadły mi do gustu.

Podczas przeglądania wątku na wizażu, ciekawym pomysłem wydało mi się kupowanie ubrań u początkujących, polskich projektantów. Wydaje się to ciekawą alternatywą, biorąc pod uwagę fakt, że takie ubrania wcale nie muszą być drogie, a dodatkowo są unikalne ( no prawie:)) .
I tak trafiłam na ConceptShop czyli ubranie z pracowni młodych projektantów .
A tutaj zestawienie młodych projektantów, warto przejrzeć może, któryś z nich oferuję coś w przystępnej cenie. 

To by było na tyle. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie będę mogła coś zakupić z wyżej wymienionych sklepów i podzielić się z wami wrażeniami.
 A wy macie jakieś sprawdzone sklepy z dobrą jakościowo odzieżą? A może jakieś specjalne sposoby na to, żeby ubrania wytrzymały więcej niż "jedno" pranie?

Zapraszam do polubienia FUNPAGE na facebooku :)


4 komentarze:

 1. Sposobów magicznych na konserwację ubrań niestety nie znam, ale zauważyłam dziwną prawidłowość - niektóre moje lumpexowe zdobycze wyglądają po praniu lepiej niż nowe ciuchy ze znanych sieciówek ;)

  http://frydayhandmade.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chęcią zajrzę do Twoich propozycji ;) Niestety nic konkretnego polecić nie mogę ;(

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo ciekawy post, aż przejrzałam te polskie marki i o wielu nie miałam pojęcia, a spodobały mi się ich produkty :)

  OdpowiedzUsuń
 4. nie rozumiem Twojego komentarza ;) "nudno czytać kolejny raz to samo"? każdy mój post jet inaczej napisany więc nie wiem co miałaś na myśli , no chyba że czytałaś go po raz drugi;) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń